Menu Zamknij

Dlaczego śpiew?

Marzysz dostać się do Voice of Poland?

A może chciałbyś zrobić karierę międzynarodową?

Nauka śpiewu to pasja, która wymaga od Ciebie prawdziwej miłości do muzyki, systematyczności, a także wszechstronności. Pamiętaj,że aby dojść do pewnego poziomu trzeba naprawdę dużo ćwiczyć – nie ma drogi na skróty.

Zanim zaczniesz naukę śpiewu zastanów się, jakie są Twoje mocne, a jakie słabe strony. Jaka muzyka przynosi Ci ogromną radość i potrafisz się z nią w 100% utożsamić. To bardzo ważne, a niestety mało nauczycieli śpiewu o tym wspomina. Często mówi się o dykcji, oddechu, technice, ale zapomina o tym co naprawdę istotne: po co śpiewam i do czego zmierzam? W Szkole Hollywoodzkiej już na pierwszej konsultacji zadajemy to pytanie. “Czemu śpiew?”

Zwykle uczniowie odpowiadają:

“koleżanki mówią, że ładnie śpiewam”, “pani z muzyki powiedziała, że powinnam chodzić na lekcje śpiewu”, “mama mówi, że mam przestać wrzeszczeć w domu i powinnam gdzieś się wyżyć”, “ chcę wygrać konkurs”, “chcę dostać się do Voice of Kids” itd. Pytamy więc jeszcze raz: “dlaczego śpiewasz, dlaczego wybrałaś akurat tę pasję, co Ci ona daje?”. To bardzo trudne pytanie. Dlatego już dziś zachęcam Cię abyś odnalazł swoje “DLACZEGO”. A jeśli będziesz mieć duży problem, zapraszam do Szkoły Hollywoodzkiej. Pomożemy Ci:)

Pozdrowienia, Kasia Zaręba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.