Menu Zamknij

Historia powstania szkoły

Początki szkoły śpiewu

Szkoła została założona w 2007 roku przez wokalistkę Kasię Zarębę.

Jak sama powiedziała: ,,Skoro nie ma nigdzie szkoły jaka mi się marzyła gdy byłam dzieckiem, muszę taką otworzyć!”.

Kasia postanowiła w ofercie szkoły uwzględnić nie tylko lekcje śpiewu, ale także koncerty uczniów, realizowanie teledysków, organizowanie koncertów i konkursów wokalnych.

Mało kto wie,że do otwarcia szkoły zachęcił Kasię jej tata, który przekonywał ją słowami:

,,jesteś dobra w przekazywaniu wiedzy, a do tego motywujesz i wspierasz – spróbuj”.

Ciekawostką jest także początkowa lokalizacja szkoły. Przez pierwsze dwa lata swoją siedzibę miała na IV piętrze Szkoły nr V w Bielsku-Białej, a pierwszy koncert 7 uczniów odbył się w klasie geograficznej przy tablicy i biurku nauczyciela! Kasia dodaje:

,,bardzo przeżywałam inauguracyjny koncert podopiecznych. Kompletnie nie myślałam o tym, czy sala geograficzna jest właściwym miejscem! Chciałam, aby jak najwięcej praktykowali – to było wtedy dla mnie najważniejsze”.

Rozwój szkoły śpiewu

Szkoła zaczęła mocno rozwijać się w momencie, gdy założycielka Kasia Zaręba postanowiła wziąć udział w programie Must Be the Music.

,,Występy w programie traktowałam jako przygodę , kompletnie nie myślałam o tym, jak udział wpłynie na rozwój szkoły i mojej kariery”.

W rezultacie dzięki pozytywnym reakcjom jury i przychylności publiczności, Kasia nie tylko dostała się do odcinka półfinałowego , ale i zyskała zaufanie wielu młodych adeptów sztuki wokalnej z Bielska i okolic.

W 2007 roku w szkole uczyło się 7 osób. W 2012 roku 30-stu. W roku 2018 dołączyło do szkoły ponad 60 osób.

,,Wierzę,że podchodząc z pasją, zaangażowaniem i szacunkiem do ucznia można zyskać jego zaufanie. Do szkoły trafiają z reguły wrażliwi ludzie, których trzeba mocno wspierać, doppingować i wierzyć w ich rozwój. Mocno wspieram osoby pracowite, które mają osobowość, charyzmę, pokorę, ale i odwagę”

Rok 2016 – Bielsko i Cieszyn

W roku 2016 zaszły w szkole ogromne zmiany. Był to rok poważnych decyzji, poświęcenia czasu na rozwój szkoły, organizowanie koncertów i teledysków. W szkole zaczęli pracować trenerzy wokalni – osoby, które od tego czasu prowadzą uczniów i wprowadzają ich w tajniki sztuki wokalnej. Praca 1:1 jest najbardziej produktywna, gwarantuje najlepsze efekty i rozwój.

Kasia postanowiła zainwestować w nowoczesną, luksusową salę wyposażoną w profesjonalny sprzęt muzyczny, oprogramowanie, wygodną sofę i inne dodatki.

Rok 2018 – nauka śpiewu i aktorstwa

Kolejne zmiany, rozwój i ciągle nowe pomysły. Ten rok jest prawdziwą rewolucją. Kasia wyjeżdża na kilka miesięcy do Stanów Zjednoczonych, gdzie poszukuje inspiracji i innowacji. Szkoła nadal działa i rozwija się pod skrzydłami zaufanych już trenerów wokalnych, którzy prowadzą lekcje śpiewu.

Po powrocie Kasi pojawia się nowa nazwa – Szkoła Hollywoodzka! Wprowadzamy zajęcia aktorskie i wokalno – aktorskie, chór rozrywkowy, a także wiele innych nowości!

Zatrudniamy nowych trenerów wokalnych oraz aktorskich, aby mieć najlepszą i konkurencyjną kadrę.

Obecnie nasza szkoła znajduje się już w 3 miastach: Bielsko-Biała, Kraków i Cieszyn