Menu Zamknij

Kasia Zaręba Vocal Coach

Wokalistka z Bielska­ -Białej, absolwentka Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego oraz Zarządzania Kulturą na UJ w Krakowie.

Od 12 lat prowadzi szkołę, nagrywa, śpiewa i koncertuje w całej Polsce.

Znakiem rozpoznawczym jej twórczości jest nietuzinkowa aranżacja znanych i nieznanych utworów ludowych.

Brała udział w licznych konkursach i festiwalach muzycznych, m.in.: ­

  • 2008 r. -­ udział w finale Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie; ­
  • 2009 r. – finalistka koncertu DEBIUTY Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 2012 roku wydała swoją debiutancką płytę ,,Po mojymu”.

Rok 2013 zaowocował udziałem w telewizyjnym show muzycznym stacji Polsat Must be the Music, gdzie Kasia dotarła do półfinałów, prezentując utwory ze swojej pierwszej płyty.

2015 roku miała miejsce premiera drugiej płyty “Etnokracje”, która zapoczątkowała nowy kierunek muzyczny Kasi – bardziej elektroniczny, nowoczesny, z “pazurem”. 

W 2017 zrealizowała teledysk do kolędy ,,Do Betleemu” przy udziale uczniów Szkoły Śpiewu IMR oraz dzieci z Wiosek Dziecięcych SOS.

W tym roku Kasia zamierza wydać płytę z piosenkami anglojęzycznymi, do których teledyski zostały zrealizowane w Californii. To będzie pierwsza autorska płyta Kasi Zaręby.

Dla Kasi najważniejsza w  muzyce jest naturalność, kreatywność i tworzenie własnego- nietuzinkowego repertuaru. Motywuje, doppinguje i docenia każdego bez względu na poziom wokalny. Uważa,że praca i systematyczność,a także dystans do siebie to najlepsza droga do sukcesu.

VOCAL COACH

Inspiruje, motywuje i uczy kreatywnej pracy nad głosem

ABSOLWENTKA

Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej UŚ, Zarządzanie Kulturą na UJ w Krakowie

STYPENDYSTKA

Miasta Bielsko-Biała w dziedzinie Kultury i Sztuki

LAUREATKA

Uczestniczka oraz laureatka wielu festiwali piosenki ogólnopolskich oraz międzynarodowych

SOLOWA PIOSENKARKA

LP „Po mojemu” – 2012

EP „Entokracje” – 2015

PODRÓŻNICZKA

Dla Kasi podróże są inspiracją i dopingiem do pracy

Wywiad

Poniżej wywiad z założycielką Szkoły Hollywoodzkiej Kasią Zarębą

Opisz siebie w 4 zdaniach! 🙂

Wokalistka, vocal coach, założycielka szkoły hollywoodzkiej, pasjonatka dalekich (często spontanicznych)  podróży

Od jak dawna śpiewasz? Co sprawiło, że postanowiłaś związać przyszłość z muzyką?

Śpiewam od dziecka! w wieku 10 lat napisałam pierwszą piosenkę o …pustyni i wędrujących  murzynach:) nie wyobrażałam sobie zająć się w przyszłości czymś innym niż śpiewanie. Była to dla mnie oczywista decyzja, aby śpiewać.. Do założenia szkoły śpiewu zachęcił mnie tata. gdyby nie on, być może moje życie całkiem inaczej by się poukładało.

Twój udział w Must Be The Music – jakie są Twoje wrażenia?

do udziału w programie zmusili mnie znajomi:).. uznałam,że może warto spróbować. Idąc na casting kompletnie nie myślałam o konsekwencjach,np. o tym,że… jury może wystawić mi negatywną ocenę:)  Postanowiłam zaśpiewać jak najlepiej i zrobić show w towarzyszeniu pozytywnych, zakręconych chórzystek z brennej:) był to strzał w dziesiątkę. must be the music zaliczam do jednych z ciekawszych przygód w moim życiu – ogromna dawka adrenaliny!!! wiem jedno: kocham scenę, kocham kamery i kocham telewizję:)) dlatego też w szkole hollywoodzkiej uczniowie uczą się także pracy z kamerą!

Jakie jest Twoje największe muzyczne osiągnięcie?

Bardzo trudne pytanie. Na początku chciałam powiedzieć,że był to udział w finale “DEBIUTÓW” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.. później pomyślałam…dostanie się na wydział Jazzu AM w Katowicach.. ale myślę sobie jednak, że moim największym osiągnięciem muzycznym jest moja autorska piosenka dla Maxa. Uważam,że jest naprawdę piękna i  w 100% oddaje wszystkie moje emocje. Tak – to mój największy sukces!!!